Brawo rocznik 2011 FCM!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze drużyny z rocznika 2011 na turniejach Milan Sport Cup i Jedność Kids Cup, które zostały rozegrane w niedzielę, 25 lutego w Nadarzynie i Piasecznie. Słowa pochwały należą się bez wyjątku wszystkim zawodnikom, a także dzielnie wspierającym ich kibicom-rodzicom!

W Nadarzynie naszą akademię reprezentowały dwa zespoły: FCM Grójec i FCM Mogielnica. Obie ekipy jak burza przeszły fazę grupową, by spotkać się ze sobą w derbowym starciu w półfinale. Był to bez wątpienia najbardziej emocjonujący mecz turnieju. Zakończył się remisem 3:3 i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Pewniej wykonywali je chłopcy z Mogielnicy. Ostatecznie nasze drużyny zajęły 2. i 4. miejsce. Triumfował świetny zespół z Brwinowa. Warto podkreślić, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został Tolek Teklak z FCM Mogielnica, który imponował skutecznością (7 goli) – popisał się m.in. fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki rywali. Brawo dzieciaki!

Również w niedzielę składający się z zawodników z Grójca i Goszczyna zespół FCM zagrał w turnieju Jedność Kids Cup. W tym przypadku nie były prowadzone klasyfikacje. Najważniejsza była dobra zabawa i zdobycie doświadczenia w rywalizacji międzyklubowej. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Podziw przeciwników budziła szczególnie Zuzia Kaczmarek, która popisywała się efektownymi dryblingami i skutecznością pod bramką.

Milan Sport Cup

mecze grupowe

 • FCM Mogielnica – MKS Piaseczno 2:1 (bramki: Tolek Teklak 2)
 • FCM Mogielnica – Olimp Brwinów 0:4
 • FCM Mogielnica – Milan Sport I 4:0 (bramki: Tolek Teklak 3, Marcel Ulaski 1)
 • FCM Grójec – FA Piaseczno 6:0 (bramki: Bartek Kazała 4, Filip Brzeziński 1 i Wojtek Walczak 1)
 • FCM Grójec – SP Komorów 3:0 (Bartek Kazała 2, Wojtek Walczak 1)
 • FCM Grójec – Milan Sport II 0:1

1/2 finału

 • FCM Mogielnica – FCM Grójec 3:3 k. 3:1 (bramki: Tolek Teklak 2, Marcel Ulaski 1 – Bartek Kazała 2, Wojtek Walczak 1)

mecz o 3. miejsce

 • FCM Grójec – FA Piaseczno 0:0 k. 0:2

finał

 • FCM Mogielnica – Olimp Brwinów 0:3

Składy drużyn FCM biorących udział w Milan Sport Cup:

 • FCM Mogielnica: Jan Banasiak, Piotr Chaberski, Oskar Górzyński, Szymon Karos, Maciej Kudlak, Mikołaj Stępniewski, Franek Szymczak, Anatol Teklak, Marcel Ulaski, Szymon Pacholczak.
 • FCM Grójec: Filip Brzeziński, Bartek Kazała, Mateusz Kużdżał, Tomek Papis, Kacper Świderski, Szymon Szelągowski, Wojtek Walczak, Alan Wojtczak oraz Jeremi Brzozowski (2012)

W turnieju w Piasecznie FC MUNDIALITO zagrało w składzie: 

Igor Ciechociński (2012), Zuzia Kaczmarek (2010), Szymon Kustosz, Cyprian Markowski, Ignacy Pęśko (2012), Michał Słowicki, Kacper Sobczak oraz Bartek Kazała, Kacper Świderski i Wojtek Walczak.

Galerie zdjęć:

Milan Sport Cup >>

Jedność Kids Cup >>