Co daje dziecku gra w piłkę?

Dzieci uwielbiają ruch, są niezwykle aktywne. Ruch jest podstawowym czynnikiem ich rozwoju, angażuje wszystkie ich zmysły. Warto żeby już od najmłodszych lat Twoja pociecha bawiła się w gronie rówieśników, uczyła odpowiednich nawyków ruchowych i rozwijała zamiłowanie do aktywnego trybu życia.

Podczas zajęć ruchowych z elementami piłki nożnej opracowanych specjalnie dla dzieci:

– rozwijamy ich ciekawość, potrzebę ruchu i radość z niego, zainteresowanie grami, spontaniczność oraz gotowość do podejmowania samodzielnych decyzji ryzyka

– budzimy w nich chęć do nauki oraz do podejmowania wysiłku w celu radzenia sobie także z trudniejszymi zadaniami ruchowymi

– wspieramy nie tylko fizyczne, lecz także psychiczne, emocjonalne i społeczne procesy rozwojowe najmłodszych

Zaniedbywanie ćwiczeń ruchowych prowadzi do stłumienia potrzeb dziecka i zaburza dobre samopoczucie fizyczne, integrację społeczną, pewność siebie oraz wiarę we własne możliwości.

Nie każde dziecko zostanie drugim Robertem Lewandowskim. Tak naprawdę niewielu małych miłośników futbolu zostanie zawodowymi piłkarzami, ale zdobyte podczas treningów oraz meczów umiejętności i doświadczenie będą miały niezwykle cenny wpływ na rozwój fizyczny i osobowościowy dziecka. Warto pomyśleć o tym już dziś i przyprowadzić swoją pociechę na zajęcia!


Zobacz także: W jakim wieku zacząć treningi?