Ekscytująca finałowa kolejka Ligi FCM

Decydujące spotkania rozgrywek Ligi FCM rozegrane zostały w sobotę, 22 czerwca w Mogielnicy podczas pikniku akademii zorganizowanego na zakończenie sezonu 2018/2019. Jak zwykle rywalizacja w każdej kategorii wiekowej dostarczyła niesamowitych emocji, a kibice-rodzice z wypiekami na twarzy śledzili mecze swoich pociech.

W 1.lidze FCM po raz kolejny świetną dyspozycją i skutecznością błyszczał najmłodszy zespół rozgrywek (składający się w całości z dzieci z rocznika 2012) – Ajax, który rozbił aż 12:3 FC Barcelonę. W tym meczu oprócz losów zwycięstwa w lidze ważyła się sprawa korony króla strzelców, która ostatecznie…ozdobiła głowy dwóch zawodników 😉 Najwięcej goli w sezonie – po 8 – zdobyli Jeremi Brzozowski i Igor Ciechociński. Ambitną pogoń za „młodymi wilczkami” przypuściło w sobotę PSG, które pokonało 7:4 AC Milan, ale zwycięstwo w takich rozmiarach nie wystarczyło, by dogonić niezwykle bramkostrzelny Ajax, który w trzech meczach sezonu 2019 zdobył aż 25 goli tracąc zaledwie 5! Brawo dzieciaki – to była świetna rywalizacja!

Ekstraliga FCM po majowym odpoczynku nadrabiała zaległości – rozegrane zostały w sobotę aż 2 serie spotkań. Faworytki do tytułu – Mundialitki (rocznik 2008-2010 występujące w lidze jako Bayern) – osłabione brakiem 2 ważnych zawodniczek, tym razem musiały uznać wyższość rywali. Kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć w lidze spotkanie z Liverpoolem (zespół złożony z zawodników z rocznika 2011) dziewczyny przegrały po niezwykle zaciętym meczu 3:4, co sprawiło, że podobnie jak w dorosłej Lidze Mistrzów najlepszym zespołem rozgrywek została „kapela” z miasta Beatlesów 😉 Pasjonujący był mecz o 2 miejsce w tabeli, w którym wyraźnie zmęczone Mundialitki (chwile wcześniej grały pokazowe spotkanie z wolontariuszami Stowarzyszenia „Przyszłość Naszych Dzieci”) nie dały rady nakręconemu kilkoma niezwykle wartościowymi transferami z Liverpoolu zespołowi FC Porto. Fenomenalny mecz tych drużyn zakończył się wynikiem 4:2. Na pocieszenie (choć marne patrząc na ich miny podczas wręczania medali) Mundialitki zdominowały klasyfikację strzelców – Klaudia Zieja (6 goli) została najskuteczniejszą zawodniczką ligi, a Ala Fabijańczyk znalazła się w tym zestawieniu tuż za swoją koleżanką.

Terminarz tak się fantastycznie ułożył, że sprawa tytułu w Superlidze FCM rozstrzygała się w bezpośrednim starciu Romy z Manchesterem City. „Rzymianie” nie zostawili w tym meczu złudzeń kto był najlepszy w rozgrywkach, wysoko pokonując (7:1) „The Citizens”. Derby Madrytu, które były już tylko dla obu ekip meczem pocieszenia zakończyły się po bardzo wyrównanym i pełnym emocji spotkaniu zwycięstwem Atletico 5:3. Podobnie jak w 1.lidze po trzech kolejkach na czele klasyfikacji strzelców zameldowało się „killerów” 2-óch 😉 – najczęściej do siatki w rozgrywkach Superligi trafiali (po 11 goli) Damian Gontarek i Janek Kocięba.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom rozgrywek FCM wspaniałej postawy w rywalizacji z kolegami i koleżankami z akademii. Wierzymy, że dobra gra i zdobyte doświadczenie zaprocentują w meczach i turniejach zewnętrznych. To był świetny sezon! Brawo Wy!

Wyniki, tabele, klasyfikacje