Piłkarskie diamenciki błyszczały w FCM Girls Cup

Fantastyczne mecze, przepiękne bramki, wielkie emocje, ale przede wszystkim super zabawa – taki był rozegrany w sobotę w Grójcu FCM Girls Cup #KochamFutbol. Na parkiecie hali Spartakus mogliśmy zobaczyć popisy utalentowanych młodych piłkarek z najlepszych żeńskich klubów Mazowsza. Turniej wygrała Diamonds Academy. Świetnie spisały się zawodniczki naszej akademii, które wywalczyły trzecie miejsce!

Niezwykle silnie obsadzony halowy turniej piłki nożnej dziewcząt, który odbył się w miniony weekend w Grójcu stał na bardzo wysokim poziomie. W akcji zobaczyliśmy zawodniczki Diamonds Academy, Legia Ladies, Mazovii Grodzisk Mazoviecki, Ząbkovii Ząbki i FC Mundialito. Najlepsze okazały się “Diamenty”, które wyprzedziły zespół z Ząbek i Mundialitki. Nasza drużyna jako jedyna zdołała zatrzymać (remis 1:1) zwyciężczynie turnieju i tylko raz na pięć spotkań schodziła z boiska pokonana!

Wyniki i klasyfikacja końcowa FCM Girls Cup >> 

Kibice z wypiekami na twarzy śledzili pasjonujące spotkania. Wśród nich była m.in. wspaniała aktorka Anna Dereszowska, której córka jest bramkarką w drużynie Legia Ladies. – Zabawa była fantastyczna, a impreza świetnie zorganizowana. Dziewczynki podchodzą do każdego turnieju z ogromnym entuzjazmem. Bardzo się cieszę, że żeńska piłka nożna tak fantastycznie się rozwija. Wierzę, że jest to zaczątek do tego, żebyśmy mieli znakomitą dorosłą reprezentację kobiet! – powiedziała znana artystka.

Młodym piłkarskim gwiazdkom i diamencikom, które oglądaliśmy w FCM Girls Cup #KochamFutbol kibicowała m.in. Anna…

Opublikowany przez FC Mundialito Poniedziałek, 18 lutego 2019

Gościem honorowym FCM Girls Cup był Burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda, który podczas uroczystego zakończenia turnieju wręczył uczestniczkom pamiątkowe medale i statuetki, a także zapowiedział, że będzie życzliwie wspierał rozwój żeńskiego futbolu w gminie Grójec. – Z przyjemnością patrzy się na grę dziewczynek, ich umiejętności i wielkie serce jakie wkładają w rywalizację. Futbol jest nie tylko dla chłopców. To wspaniały sport, dzięki któremu dzieci mogą się harmonijnie rozwijać i uczyć współzawodnictwa w duchu fair play – mówił podczas imprezy Burmistrz Grójca.

Turniej odbył się pod patronatem Grójeckiego Ośrodka Sportu, a wspierali go również: Grupa producentów owoców Viktoria, Verona Consulting, R-GOL, Park Trampolin JumpWorld – Radom, Woda Dar Natury, United Chicken Grójec oraz Grojec24.net – informacyjny portal mieszkańców i Życie Grójca.

Galeria zdjęć z turnieju >>

Gratulujemy serdecznie naszemu zespołowi świetnego występu i dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji imprezy oraz wspieranie swoich małych piłkarek.