Jak spakować dziecko na obóz?

Przedstawiamy kilka podpowiedzi, które mogą przydać się rodzicom podczas przygotowania dziecka na obóz piłkarski. 

1. Dziecko powinno uczestniczyć w tym ekscytującym dla niego momencie, jakim jest pakowanie na obóz. Musi ono wiedzieć co ma w walizce, jak wygląda jego ręcznik, kosmetyczka, itd.
2. Jeśli pakujesz nowe rzeczy, pozwól, aby dziecko dokładnie je obejrzało. W przeciwnym razie na obozie uzna, że to nie jego 😉
3. Podpisz ubrania na metce, szczególnie jeśli są nowe (często zdarza się, że dzieci wypierają się swoich rzeczy znalezionych wśród ubrań koleżanek czy kolegów, bo nie zdążyły się do nich przyzwyczaić).
4. Weź pod uwagę zdanie dziecka, niech wybierze sobie ubranie, zabierze ulubioną książkę czy zabawkę.
5. Pamiętaj, że dziecko jedzie na obóz, a nie na wystawne przyjęcie. Weź pod uwagę, że dzieci na obozach spędzają dużo czasu na boisku, plaży, spacerach. Ważne, żeby ubrania i buty były wygodne.
6. Bagażu powinno być tyle, by dziecko samo mogło go przenieść.
7. Możesz przygotować zestaw ubrań dla dziecka na każdy dzień, pakując je w woreczki żyłkowe. Dzięki temu do ostatniego dnia wyjazdu obowiązywać będzie zasada: wszystko co w woreczkach jest czyste i czeka na wykorzystanie.
8. Dodatkowo przygotuj dziecku kilka reklamówek na brudna ubrania i poproś, by dziecko wkładało tam brudne rzeczy.
9. Jeżeli dziecko przyjmuje lekarstwa, prosimy je zapakować oddzielnie w torebkę, opisać i przekazać wychowawcy przed wyjazdem (jeżeli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, prosimy pamiętać o podaniu leków odpowiednio wcześniej).