Messi w spódnicy

Jeszcze do niedawna funkcjonowało przekonanie, że piłka nożna jest sportem typowym dla chłopców. Ale dziewczynki też uwielbiają futbol i – co najważniejsze – świetnie grają w piłkę! Doskonałym tego przykładem są młode piłkarki trenujące w FC MUNDIALITO. Świetna gra Mundialitek przekłada się na medale w turniejach, wyróżnienia indywidualne oraz powołania na konsulatcje organizowane przez PZPN!

W Mundialito od początku istnienia akademii dziewczynki stanowiły bardzo ważną część zespołów mieszanych, w których są wyróżniającymi się postaciami. Z czasem w FCM powstała drużyna żeńska, a dziś w akademii trenuje już blisko 30 zawodniczek!

Na początku obecnego roku Mundialitki z bardzo dobrej strony pokazały się na turniejach. W niezwykle silnie obsadzonym – udział brały: Legia Ladies, Diamonds Academy Warszawa, Mazovia Grodzisk Mazowiecki i Ząbkovia Ząbki – FCM Girls Cup, który odbył się 16 lutego w Grójcu zajęły świetne 3 miejsce. Tydzień później w Milan Sport Cup doszły aż do finału, by ostatecznie zakończyć rywalizację ze srebrnymi medalami.

Dziewczyny zachwycają swoją grą także w turniejach dla chłopców, gdzie często sięgają po wyróżnienia indywidualne. Zawodniczka FCM Mogielnica Klaudia Zieja (rocznik 2008) została królową strzelców podczas rozegranego 17 lutego turnieju charytatywnego w Chynowie – 9 goli w 5 meczach! Świetna gra Marysi Nowak (FCM Grójec, rocznik 2009) zaowocowała tytułem najlepszej zawodniczki Milan Sport Cup, a popisy techniczne Zuzi Kaczmarek (FCM Goszczyn, rocznik 2010) statuetką MVP styczniowego turnieju zorganizowanego przez Mazowsze Grójec.

Sukcesy piłkarek FC MUNDIALITO zostały dostrzeżone przez trenerów PZPN, którzy zaprosili niedawno 4 zawodniczki FCM na konsultację i grę selekcyjną Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Miejmy nadzieję, że nazwiska Mundialitek znalazły się w notesach trenerów kadry i któraś z nich dostanie szansę gry w reprezentacji Mazowsza.

– Z radością patrzymy na rozwój naszych zawodniczek. Ich umiejętności robią niesamowite wrażenie i często wprawiają w osłupienie kibiców na meczach i turniejach. Piłka nożna jest świetnym sportem dla dziewczynek. W FC MUNDIALITO bardzo zależy nam na promowaniu żeńskiego futbolu i stworzeniu małym Messim w spódniczkach szansy na rozwój talentu i pasii – przekonuje Michał Kocięba, założyciel i prezes FC MUNDIALITO, w przeszłości rzecznik PZPN i Legii Warszawa.

—-

Akademia serdecznie zaprasza wszystkie dziewczynki w wieku 5-12 lat, które chcą uprawiać sport na treningi zespołu żeńskiego (każdy piątek, g. 15.45 – Grójec, hala Spartakus) lub zajęcia grup mieszanych w swoich ośrodkach w Grójcu, Mogielnicy i Goszczynie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.fcmundialito.pl

(powyższy artykuł ukazał się na łamach gazety „Jabłonka” w wydaniu z 6.03.2019)