Mundialitki w II rundzie Mistrzostw Polski w futsalu!

Debiutujące w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu (kat. U15 kobiet) Mundialitki sprawiły w niedzielę sporą niespodziankę awansując do II rundy rozgrywek z bardzo silnej grupy eliminacyjnej.
Nasz zespół rywalizował ze świetnymi i doświadczonymi drużynami – Klub Sportowy Akademia Piłkarska Diamonds Academy, UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki oraz LSS Legia Ladies
Ekipa FCM – złożona z Mundalitek oraz zawodniczek z zaprzyjaźnionych klubów z regionu radomskiego – rozkręcała się z każdym kolejnym meczem. Na początek po twardym boju musieliśmy uznać wyższość (0:3) „Diamentów” (Mistrzynie Polski U13), później pechowo straciliśmy punkty w rywalizacji z Mazovią (1:2). „Mieszanka wybuchowa” stworzona przez trenerów Marcina Skoniecznego (FCM) oraz Marcina Brodeckiego (Sportowa Czwórka Radom) eksplodowała jednak w decydującym spotkaniu z Legią, które Mundialitki efektownie wygrały (4:1), co dało dziewczynom upragniony awans (zobacz ten mecz w MundialitoTV).
Jesteśmy bardzo dumni z naszego żeńskiego teamu! Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie!
FCM Girls zagrały w składzie: Alicja Fabijańczyk, Katarzyna Głogowska, Wiktoria Kozłowska, Oliwia Lament, Maria Nowak, Maja Starzyńska, Nadia Szymańska, Julia Tracz, Zuzanna Zawadzka, Gabriela Zbyszyńska, Klaudia Zieja.