Mundialitki zagrają w Mistrzostwach Europy !

Maria Nowak i Klaudia Zieja – będą reprezentować Polskę w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w teqballu. Dziewczyny w ubiegłym roku jako zawodniczki FC Mundialito wywalczyły tytuł młodzieżowych mistrzyń Polski, co dało im nominację do kadry narodowej na CETEQ European Youth Championship.

Przy teqballowym stole radzą sobie równie dobrze jak na boisku i futsalowym parkiecie. Marysia może pochwalić się m.in. powołaniem do piłkarskiej reprezentacji Polski U15 oraz grą w kadrach Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Klaudia, która wraz z „Mariolką” przez wiele lat brylowała w drużynach młodzieżowych FCM, jest wicemistrzynią Polski kadr wojewódzkich z reprezentacją MZPN. Jej wysokie umiejętności zostały dostrzeżone przez jeden z najlepszych żeńskich klubów w Polsce i latem z FC Mundialito przeniosła się do GKS Górnik Łęczna – Piłka Nożna Kobiet.
Te niezwykle utalentowane dziewczyny łączą nie tylko wspólne „korzenie” piłkarskie ale także pasja do teqballa. Trzymajcie kciuki za ich udany występ w MME na Słowacji! ✊
Transmisję z zawodów możecie oglądać tutaj: