Wielkie emocje w Mundialito Cup 2018!

Ależ to był turniej! Za nami Mundialito Cup 2018, który odbył się w drugą rocznice powstania naszej akademii. W zawodach wzięło udział 7 drużyn (w tym wszystkie ośrodki FCM). Najlepsi okazali się zawodnicy Mazowsza Grójec. Serdecznie dziękujemy za niesamowite mecze i wielkie emocje, które mogliśmy przeżywać na stadionie w Głuchowie. Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnej gry!

Turniej Mundialito Cup rozegrany został podczas rodzinnego pikniku charytatywnego, który odbył się w sobotę, 15 września w Głuchowie. Mali piłkarze – rocznik 2011 – wcielili się gwiazdy, które kibice mogli podziwiać podczas niedawnych MŚ w Rosji. Zwycięzcą turnieju zostało Mazowsze Grójec (Argentyna), które wyprzedziło Reprezentację Akademii Młodego Sportowca (Anglia) oraz FC Mundialito Grójec (Polska…ile byśmy dali żeby na prawdziwym mundialu biało-czerwoni wywalczyli brązowe medale! ;).

Gościem honorowym turnieju był Michał Listkiewicz (były prezes PZPN, arbiter finału mistrzostw świata Italia 90), a pozytywnej energii do gry dostarczył dzieciom Miś Kazek – maskotka Legii Warszawa. Młodzi sportowcy swoje umiejętności mieli szansę pokazać również podczas licznych konkursów – celność strzałów mogli sprawdzić na słynnej płachcie Turbokozaka.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1.Mazowsze Grójec
2.Akademia Młodego Sportowca
3.FC Mundialito Grójec
4.FC Mundialito Mogielnica
W turnieju wzięły udział również: FCM Goszczyn, FCM Grójec Future i Mazovia Grodzisk Mazowiecki.
Król strzelców: Mateusz Grzyb (AMS) – 11 goli
Najlepszy bramkarz: Filip Opałka (Mazowsze)