Świąteczne granie FCM

Zapraszamy serdecznie w niedzielę, 16 grudnia do hali w Mogielnicy na „Świąteczne Granie” czyli turniej dla dzieci z naszej akademii, któremu towarzyszyć będą różnego rodzaju atrakcje dla małych piłkarzy i rodziców.

Niezwykle istotnym elementem naszego spotkania będzie kiermasz świąteczny, z którego dochód przekażemy na cel charytatywny – będziemy w niedzielę zbierać pieniądze na działające w naszym regionie stowarzyszenie „Przyszłość naszych dzieci”. Sukces naszej wielowymiarowej akcji #ZróbmyCośDobrego (o szczegółach poniżej) zależy w znacznej mierze od Państwa zaangażowania i pomocy. Jesteśmy przekonani, że wspólnie zdziałamy wiele dobrego!

GIERCOWANIE I PREZENTY

Najważniejsze dla naszych pociech rzecz jasna będzie granie w piłkę 😉 Każdy rocznik będzie miał więc okazję pobawić się na boisku w ramach mini-turniejów wewnętrznych, które przeprowadzą trenerzy, a także dodatkowych zadań ruchowych, które planujemy w osobnej strefie. Po zakończeniu zmagań sportowych dzieci otrzymają od nas świąteczne upominki – przygotowujemy je we współpracy z Partnerami FCM i…dobrymi aniołami, które zadeklarowały wsparcie świątecznej imprezy 🙂

Harmonogram – Mogielnica, 16.12 – hala ZSO

  • 10.00 – początek turnieju i akcji #ZróbmyCośDobrego
  • 10.00 – 11.00 roczniki 2013-2014
  • 11.00 – 11.30 mecz trenerzy vs rodzice 2012-2014
  • 11.30 – 12.45 rocznik 2012
  • 12.45 – 14.00 rocznik 2011
  • 14.00 – 14.30 mecz trenerzy vs rodzice 2010-2011
  • 14.30 – 16.00 roczniki 2009-2010 + Mundialitki 2007-2010
  • 16.00 – 16.30 mecz trenerzy vs rodzice 2007-2009
  • 16.30 – 17.45 roczniki 2007-2008
  • 17.45 zakończenie turnieju i akcji

Prosimy, aby dzieciaki były tradycyjnie w strojach Mundialito (na boisko wchodzimy tylko w butach sportowych – halówkach, Rodziców prosimy o przebywanie wyłącznie na trybunach), ale też żeby zabrały ze sobą czapki mikołajowe, które mogą się nam przydać np. do wspólnej fotografii.

AKCJA #ZróbmyCośDobrego

Przy okazji naszego przedświątecznego spotkania, chcielibyśmy prosić Państwa abyśmy jako wielka rodzina Mundialito spróbowali zrobić wspólnie coś dobrego i pomóc tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Pomysłów jest kilka:

Świąteczne wypieki

Prosimy, abyście Państwo  zrobili na naszą imprezę ciasta, które będzie można później za drobny datek nabyć podczas imprezy i rozkoszować się smakiem domowych wypieków. Mogą to być również pierniczki, babeczki…czy co tam Państwu przyjdzie do głowy. Prosimy tylko aby nie oglądać się na innych na zasadzie „ja to nie umiem, nie dam rady, może ktoś inny…” (porozmawiajcie o tym na treningach i ustalcie wspólnie w grupach – kto, co, ile?). Wierzymy, że będzie w niedzielę wyjątkowo słodko, a stoły będą się uginały 😉

Zabawki i książki

Proponujemy również w ramach naszego mini-kiermaszu, aby KAŻDE dziecko przyniosło na imprezę ZABAWKĘ  (np. taką, która już troszkę mniej cieszy niż wcześniej i smutna leży na półce…ale prosimy by były to zabawki w pełni sprawne, a nie lala z urwaną ręką 😉 mogą to też być np. gry planszowe). Za symboliczny datek na zbiórkę będzie można sobie wybrać inną zabawkę i tym samym każdy będzie miał szansę wrócić do domu z czymś nowym 🙂 Przynieśmy również książki – dla dzieci i dorosłych – to będzie też szansa żeby dać im drugie życie i wymienić się z innymi. Zabawki i książki, które nie znajdą nowych właścicieli przekażemy również stowarzyszeniu „Przyszłość naszych dzieci”.

Rodzice na boisko!

Dostawialiśmy co jakiś czas sygnały – ba! wręcz wyzwania! – od rodziców (i to nie tylko tatusiów!), że chętnie zagraliby przeciwko trenerom. Proszę bardzo – zapraszamy w niedzielę do „tańca”. Oczywiście ta przyjemność będzie kosztowała 😉 …datek na zbiórkę charytatywną. Mamy nadzieję, że znajdzie się wielu chętnych do wspólnej zabawy. Tylko prosimy bez napinki 😉 żeby nie było kontuzji – Święta idą, trzeba w domu pomóc w przygotowaniach! (chętnych do gry prosimy o zabranie stroju sportowego, halówek, przynajmniej 10 zeta i…butli z tlenem 😛 )

Elfy

Aby nasza impreza się udała potrzebujemy wsparcia dobrych Elfów czyli Rodziców naszych wspaniałych mundialiciaków. Państwa pomoc będzie szczególnie konieczna przy obsłudze kiermaszu z ciastem, kawą (btw gdyby ktoś z Państwa miał papierowe lub plastikowe talerzyki, łyżeczki, widelczyki, kubki – prosimy o informację), zabawkami i książkami. Poszukujemy także chętnych do wcielenia się w Mikołaja oraz przebrania za maskotkę (nie musi być na cały dzień, może chociaż na kilka godzin?). Można nas wesprzeć również np. przy malowaniu buziek lub aranżując zabawy plastyczne dla dzieciaków – może uda nam się przygotować dzięki Państwa wsparciu świąteczne rysunki, kartki lub ozdoby, a także robiąc dzieciakom zdjęcia na tle specjalnych banerów. Każdą pomoc przyjmiemy z radością! Jesteśmy również otwarci na POMYSŁY, które pozwoliłyby jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasz niedzielny event. Jak ktoś z Państwa ma świetną propozycję lub zechce zaoferować swój czas i chętne do pomocy ręce – proszę pisać!

A ile to kosztuje?

Drodzy Państwo, na naszą niedzielną imprezę nie obowiązują żadne składki, zrzutki itp. Koszt organizacji spotkania świątecznego FCM sfinansowany zostanie przez akademię ze środków, które przekazaliście Państwo w ramach 1% przy rozliczeniu ubiegłorocznych deklaracji podatkowych, za co serdecznie dziękujemy i polecamy się pamięci przy rozliczeniach z fiskusem w 2019 roku 😉 Dzięki dobremu sercu przyjaciół FCM przygotowujemy również drobne upominki dla naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że będziemy się tego dnia wszyscy super bawić, a także…zrobimy wspólnie dużo, dużo dobrego.