Czas na FCM Błędów – zapraszamy na otwarcie!

Mamy super wiadomość – FC MUNDIALITO otwiera swój czwarty oddział. Od września będziemy także w Błędowie. Pierwsze, pokazowe treningi w naszym nowym ośrodku – otwarte dla wszystkich dzieci (chłopcy i dziewczynki w wieku 5-14 lat) – odbędą się w sobotę, 18 września na stadionie GKS Sadownik (Błędów, ul. Grójecka 26A). Serdecznie zapraszamy!

Na sobotnie zajęcia nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy przyjść z dzieckiem i dołączyć do zabawy pod opieką trenerów FC MUNDIALITO. Podczas treningów rodzice będą mogli spotkać się także z założycielem akademii, byłym rzecznikiem prasowym PZPN, reprezentacji Polski i Legii Warszawa Michałem Kociębą, który opowie o planach działań szkółki w Błędowie.

Treningi pokazowe i nabór do FC MUNDIALITO

  • Kiedy? 18 września – sobota  – otwarte dla wszystkich bezpłatne treningi
  • Gdzie? Błędów – stadion GKS Sadownik (ul. Grójecka 26A) / w przypadku niepogody – hala przy PSP
  • Dla kogo? Dzieci – chłopcy i dziewczynki – w wieku 5-14 lat

Harmonogram treningów:

  • 5-8-latki (dzieci urodzone w latach 2013-2016) – 14.00
  • 9-11-latki (dzieci urodzone w latach 2010-2012) – 15.30
  • 12-14-latki (dzieci urodzone w latach 2007-2009) – godz. 17.00

Rodzice powinni zadbać o odpowiedni do pogody strój sportowy młodych  piłkarzy – koszulka, spodenki, buty sportowe – gdyby padało i trening był przeniesiony z boiska do hali – buty na płaskiej podeszwie .

Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów, każdy może wziąć udział w treningu otwartym, wystarczy przyjść na odpowiednią dla danej kategorii wiekowej godzinę.

Kolejne treningi planowane są już 20 i 22 września. O szczegółach będzie można dowiedzieć się na spotkaniu w sobotę oraz na stronie internetowej www.fcmundialito.pl

————————-

Akademia FC MUNDIALITO powstała w 2016 roku. Jej założycielem jest Michał Kocięba, który w przeszłości pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej oraz warszawskiej Legii, a kiedyś jako zawodnik grał m.in. w barwach…Sadownika Błędów! Obecnie w szkółce, która ma swoje oddziały w Grójcu, Mogielnicy i Goszczynie (Błędów będzie 4 ośrodkiem FCM) trenuje ponad 200 dzieci – chłopców i dziewcząt w wieku 4-14 lat. FC MUNIALITO jest klubem partnerskim grającego w Ekstraklasie RADOMIAKA Radom. W 2020 roku akademia została wybrana w plebiscycie „Echa Dnia” najlepszym klubem w powiecie grójeckim. Błędowski oddział FC MUNDIALITO otwiera we współpracy z miejscowym klubem – Sadownikiem oraz Gminą Błędów.

Z ogromną radością inaugurujemy działanie FC MUNDIALITO w Błędowie! Wiele gwiazd światowego futbolu pochodzi z niewielkich ośrodków i wierzę, że także tu znajdziemy piłkarskie perełki, z którymi będziemy mieli przyjemność pracować i rozwijać ich umiejętności. Celem numer 1 jest dla nas jednak, by zachęcić jak najwięcej dzieci już od najmłodszych lat do uprawiania sportu, który daje mnóstwo radości i doskonale wpływa na ich rozwój –  przekonuje założyciel FC MUNDIALITO Michał Kocięba.